MALÝ PŘÍBĚH O JEDNOM VELKÉM SNU ... ANEB JAK VZNIKLA TINKTURÁRNA URČICE


Dobrý den a vítejte na tomto miniwebu tinkturárny Určice.

Léčivým rostlinám se věnuji již od roku 1994 a na jaře 2020 jsem se rozhodl, že bych chtěl roky praxe přenést do oficiální sféry. Půjčil jsem si určitou částku v bance a začal budovat. S budováním a poskytováním různých informací mi pomohlo mnoho lidí, kterým jsem za pomoc velmi vděčný a bez kterých by tinkturárna nemohla vzniknout (např. projektant, bankovní úřednice, úředníci ze SZPI, KHS, dále požární technik, kominík, elektrikář, plynař, instalatér, zedník, brigádníci, pracovnice lihovaru). Výstavba tinkturárny trvala půl roku (03-09/2020). Bylo nutné vyřídit si mnoho povolení, zkolaudovat výrobní prostory a jedna z nejtěžších věcí bylo zřídit si v nemovitosti daňový sklad a dostat povolení pro práci s nezdaněným lihem. V mezičase (09/2020) jsem ukončil práci v nemocnici (po 14 letech působení), nyní již dělám jen služby v Lázních Slatinice
Po dlouhých letech fantazírování o oficiální tinkturárně došlo dne 1.11.2020 ke zkolaudování prostor. Po delším jednání s celním úřadem jsem dne 27.11.2020 dovezl prvních 50 litrů lihu a hned následující den začal vyrábět jednodruhové a směsné tinktury.

Ale tinkturami to teprve začalo. Věnuji se i výrobě bylinných mastí a prodeji potřeb pro bylináře (pomůcky na zpracování léčivých rostlin, hub a lišejníků, prodávám také 80% líh na výrobu tinktur, ad.).

Eshop najdete na www.BylinkovyDoktor.cz (přímo na bylinné tinktury se dostanete zkráceným odkazem www.MojeBolest.cz )


Za návštěvu stránek děkuje váš BYLINKOVÝ DOKTOR® MUDr. Zbyněk Mlčoch ;)